Komentowana treść: Elbox - zimowa promocja
[#1] Re: Elbox - zimowa promocja
No ale co się stało z Dragonem?

Zakładam się, ze nigdy nie wyjdzie
[#2] Re: Elbox - zimowa promocja
E tam, przesadzasz. Najpierw chcą wszystkich rozpalić do białości promocjami, a potem dobić smokiem:)
[#3] Re: Elbox - zimowa promocja

@Fazior, post #2

W odpowiedzi na komentarz #2




Na razie przez Dragona tanieją Mediatory. Patrz tu: http://sklep.elbox.com.pl/cgibin/shop?sid=609845de

[#4] Re: Elbox - zimowa promocja
No, jak narazie to jedyna(oprócz zapowiedzi) oznaka istnienia Dragona.
[#5] Re: Elbox - zimowa promocja

@Fazior, post #4

SpiderUSB za 50% ceny. To by byla promocja! Jak widze podobne spideryu w pierwszym lepszym sklepie komputerowym za 50zl to mozna tylko westchnac. No coz..
[#6] Re: Elbox - zimowa promocja

@luk, post #5

W odpowiedzi na komentarz #5




A teraz jak juz OpenPCI.library w wersji 2.0 obsluguje Mediatora, to nie mozna by bylo wykorzystac Poseidona do takich tanich kart?? Chyba Poseidon obsluguje karty PCI z USB pod kontrola openpci.library.... Czy cos mi sie pomylilo??
[#7] Re: Elbox - zimowa promocja

@Masta Krishna, post #6

W odpowiedzi na komentarz #6


A skąd weźmiesz sterowniki?

W Posejdonie nie ma sterowników do żadnych kontrolerów USB na PCI. Autor openpci zapowiadał napisanie takich sterowników dla jakiejś karty USB 1.1, ale sobie nie poradził. Na jego stronie jest informacja, że już zarzucił ten pomysł.
[#8] Re: Elbox - zimowa promocja

@Marcin, post #7

W odpowiedzi na komentarz #7




Powiem tylko jedno(a moze to 2 ;) ) slowo: ArakAttack
[#9] Re: Elbox - zimowa promocja

@Masta Krishna, post #8

W odpowiedzi na komentarz #8


Te sterowniki działają tylko z Amithlonem. Ich autor napisał ostatnio, że ma już dość proszenia się Titana o poprawienie podstawowych błędów w openpci. Podobno od kwietnia ubiegłego roku Titan przestał odpowiadać na jego maile.



W Amithlonie ArakAttack nie korzysta z openpci, ale bezpośrednio z odpowiedniej biblioteki Amithlona.
[#10] Re: Elbox - zimowa promocja

@luk, post #5

W odpowiedzi na komentarz #5




Jak za drogi dla ciebie Spider, to kup sobie USB1.1 podłączane do portu zegarka lub Zorro. W takim przypadku nie będziesz musiał nawet rejestrować Poseidona. Cena spidera jest taka a nie inna, bo nie ma konkurencji. A tak poza tym to ja jestem ze Spidera bardzo zadowolony i bez USB w Amidze już bym nie wytrzymał.
[#11] Re: Elbox - zimowa promocja

@Fazior, post #4

W odpowiedzi na komentarz #4


No ale znając politykę finansową Elboxu, jest to znacząca poszlaka istnienia Dragona. Możliwe jednak, że po prostu Mediatory ostatnimi czasy gorzej się sprzedają i trzeba było cenę obniżyć. Jednak w porównaniu do Dragona, możliwości Mediatorów są dosyć skromne, tak więc Elbox świadomie nie obniżałby atrakcyjności swojego flagowego (na razie) produktu. To jest sytuacja odwrotna do zapowiedzi (wieletnich) wypuszczenia Sharka - one podnosiły atrakcyjność Mediatora. Tak więc, jak sądzę - Dragon istnieje i będzie sprzedawany.
[#12] Re: Elbox - zimowa promocja

@wali7, post #11

W odpowiedzi na komentarz #11


Ja też tak sądze i nie mogę się doczekać:)
[#13] Re: Elbox - zimowa promocja

@Marcin, post #9

W odpowiedzi na komentarz #9


Pakiet ArakAttack zawiera dwa drivery do Poseidona:: AmithlonUSB.device korzystajacy z powerpci.library i OpenUSB.device korzystajacy z OpenPCI.library (zreszta wlasnie w wersji 2.0).

Co do dzialania pierwszego jestem pewien, a co do drugiego to wydaje mi sie, ze tez teraz dziala jak juz wyszla ta nowa wersja OpenPCI.library....

Wiec jak masz okazje to sprawdz to, a nie zakladaj, ze nie dziala...
[#14] Re: Elbox - zimowa promocja

@luk, post #5

W odpowiedzi na komentarz #5


taaaa :)

też na to czekam...
[#15] Re: Elbox - zimowa promocja

@kmilota, post #10

W odpowiedzi na komentarz #10


a co to za kontrolery USB co nie potrzebują Poseidona?

widziałem w Vesalii jakies na port zegara...

to te?

[#16] Re: Elbox - zimowa promocja

@Masta Krishna, post #13

W odpowiedzi na komentarz #13


Ta "nowa" wersja openpci.library, która została upubliczniona kilka dni temu, to wersja 2.0 beta1 z 21 marca 2004. To jest właśnie ta wersja openpci, o której autor ArakAttacka od dawna pisał, że się do niczego nie nadaje i, że od kwietnia zeszłego roku Titan o tym wie, ale nic w tej sprawie nie robi.
[#17] Re: Elbox - zimowa promocja

@R-Tea, post #15

W odpowiedzi na komentarz #15

Potrzebują poseidona, ale cena rejestracji wliczona jest w cene
urzadzenia.
[#18] Re: Elbox - zimowa promocja

@Marcin, post #16

W odpowiedzi na komentarz #16


> version openpci.library full

openpci.library 2.0

MorphOS ( 09.01.05) Š 2002-2005 by Benjamin VERNOUX (Titan)
[#19] Re: Elbox - zimowa promocja

@marcik, post #18

W odpowiedzi na komentarz #18


Chcesz używać wersji dla MorphOSa z Amithlonem lub z Mediatorem?



My tutaj rozmawiamy o openpci.library dla AmigaOS, a nie dla MOSa.
[#20] Re: Elbox - zimowa promocja

@R-Tea, post #15

W odpowiedzi na komentarz #15


USB dla Amiga 1200 to SubWay.

Vesalia



USB dla A4000 to HigWay.

http://www.skolbe.de/USB.html



Kazde z tych urzadzen jest obslugiwanejest przez stos USB (Sirion) w AmigaOS4.
[#21] Re: Elbox - zimowa promocja

@Amig_OS, post #20

W odpowiedzi na komentarz #20


Oczywiscie HigWay=HighWay
[#22] Re: Elbox - zimowa promocja

@R-Tea, post #15

W odpowiedzi na komentarz #15




Nie napisałem, że nie potrzebują Poseidona, tylko, że nie trzeba płacić za rejestrację. Bo Poseidon jest dodawany do tych kart.
[#23] Re: Elbox - zimowa promocja

@Fazior, post #12

W odpowiedzi na komentarz #12




Witam wszystkich :)



Wprawdzie już się sklonowałem (to już prawie rok) ale wciąż interesuje się Amigą i jak czytam takie Elboxowe wieści to wciąż się denerwuję.



Od lat widzę jak amigowcy naiwnie wierzą w kolejne nierealizowane obietnice tego amigowego potentata :)



Elbox bije rekordy pod względem trzymania w ofercie nieistniejących produktów.

SharkPPC w cenniku/ofercie siedzi już od prawie 5 lat.

Przez te 5 lat nikt sharka tak naprawdę nie widział ale wszyscy fanatycy Elboxu wciąż wierzą że istnieje.



Tak samo wierzą że istnieje dragon i będą wierzyć w kolejne wymyślone projekty.



Elbox od czasów mediatora nie wydał chyba niczego co było by ich własną konstrukcją.Bo spider to o ile dobrze pamiętam przeprogramowany NEC czy coś tam innego.



Osobiście mam wrażenie że właściciel elboxu jest wielkim fanatykiem amnigi .... tak wielkim że gdy już nic nie może zrobić, wciąż sam siebie (i przy okazji innych) oszukuje kolejnymi pomysłami :)



Moi drodzy amigowcy, chcecie mieć komputery lepsze to sobie kupcie amigaone, pegazy, pecety a nie czekajcie na elbox bo sie zestarzejecie.



To moja dobra rada. Nawet sklonoe=wanie nie jest tak boilesne jak by się wydawało... a przejscie na a1 czy nawet pegaza powinno byc czysta przyjemoscia.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem